Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Články - nové informácie
10.05.2023
Vytvoriť a stiahnuť identifikačné údaje ORP
Vytvorenie a následné stiahnutie identifikačného súboru ORP.V tomto súbore sa náchádzajú vaše údaje o firme, sídle ako aj adrese prevádzky.Každú zmenu... čítať celé
10.05.2023
Vytvoriť a stiahnuť autentifikačné údaje ORP
Vytvorenie a následné stiahnutie autentifikačného súboru ORP.V tomto súbore sa náchádza digitálny podpis daňového úradu.Platnosť tohto súboru je vždy ... čítať celé
13.09.2022
Aplikácia Pokladnica končí k 17. októbru 2022
Aplikácia Pokladnica končí k 17. októbru Nová aplikácia VRP 2 k 17. októbru tohto roka definitívne nahradí doterajšiu aplikáciu Pokladnica. V ... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
 1. Úvod
 2. Články - nové informácie
 3. eKasa sa do plnej prevádzky spúšťa 1. júla 2019.
eKasa sa do plnej prevádzky spúšťa 1. júla 2019.
01.07.2019

Vážení obchodný partner, vážený zákazník.

 


  eKasa sa do plnej prevádzky spúšťa 1. júla 2019.

  Dňa 19.6.2019 schválili poslanci novelu zákona o elektronickej registračnej pokladnici (zákon o ERP 289/2008 Z.z - parlamentná tlač 1551.)
Parlament upravil podmienky pre oblasť kontroly s tým, že pokuty za nezavedenie eKasy po 1. júli 2019 sa nebudú podnikateľom ukladať do konca tohto kalendárneho roka, respektíve uložené pokuty sa zrušia, ak podnikateľ do účinnosti schválenej novely požiadal o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient.

  Povinnosť evidovať tržby v pokladniciach sa nemení, v platnosti zostáva aj ustanovenie, že k tomuto dátumu sa zrušia daňové kódy súčasných elektronických registračných pokladníc (ERP). Rovnako sa nemení povinnosť podnikateľa požiadať finančnú správu o pridelenie kódu pokladnice eKasa.

  Podnikatelia, ktorí v súčasnosti už evidujú tržby v eKase, majú povinnosť naďalej používať eKasu. Táto povinnosť sa týka aj všetkých nových prevádzok.

  Podnikatelia, ktorí doteraz evidovali tržby v ERP a nedisponujú eKasou musia po 1. júli 2019 používať doterajšiu pokladnicu (ERP) aj so zrušeným daňovým kódom pokladnice. Certifikované riešenie eKasy si majú čas zaobstarať do konca roka 2019. Uvedené však platí len za podmienky, že do účinnosti novely zákona požiadali o pridelenie kódu eKasy.

  V čase od 1. júla 2019 do 31. decembra 2019 platí prechodné obdobie na nepokutovanie podnikateľov finančnou správou za nepoužívanie eKasy. Pokutovať však bude finančná správa tých podnikateľov, ktorí od 1. júla 2019 nebudú používať eKasu a do dňa účinnosti včera schválenej novely zákona nepožiadali finančnú správu o pridelenie kódu eKasa.

 


Takže to zhrnieme:

  Je polročný odklad vyberania pokút pri splnení určitých podmienok.
Hlavnou podmienkou je že ste už požiadali o pridelenie kódu ORP, nie je podmienkou mať potvrdenú objednávku ORP od predajcu, servisného strediska.
( Pozor v momente keď je Vám ORP dodané, novú ORP už musíte začať používať. FS to vidí podľa toho že v servise sa stále spraví skúšobný blok, ktorý sa samozrejme na FS odošle. A keď ju ešte nebudete používať, môže už prísť kontrola pretože už budu vidieť ze jeden blok prišiel a ďalšie nechodia, t.j. hneď znamenie že hoc ju už máte, stále ju nepoužívate).


Ešte upresníme:

 • Všetci čo nepožiadali o pridelenie kódu pre ORP a majú ERP, tak po 1.7.2017 už nesmú používať ERP.
 • Všetci čo mali ERP, a nahradzujú ju VRP, už nesmú používať ERP.
 • Všetci čo mali ERP, a majú už dodanú ORP, už nesmú používať ERP.

Na tieto prípady sa odklad pokutovania do 31.12.2019 nevzťahuje!!!

Dokument finančnej správy, tu.

 
Aktuálne upresnenie stavu predaja certifikovaných riešení:

Aktuálne prebiehajúce certifikácie:

 • Fy. VAROS s.r.o. - produkty FT4000 a FT5000 - ukončuje sa proces certifikácie, po získaní certifikátu budú produkty pre predaj okamžite distribuované.
 • Fy. ELCOM s.r.o. - produkty Euro-2100TE, Euro-200TE a Euro-80e - pripravuje sa certifikácia

Už certifikované produkty:

 • Fy. A3Soft s.r.o. - produkty FiskalPRO, prebieha predaj a priebežné nasadenia u zákazníkov.
 • Fy. KASA FIK s.r.o. - Produkty KASAFIK HIT, prebieha predaj, a priebežné naskladnenia a nasadenie na základe objednávok.
 • Fy. ELCOM s.r.o. - produkt eFOX prebehla certifikácia, pripravuje sa výroba a predaj.
 • Fy. BOWA s.r.o. - produkty PEGAS a Pegassíno - prebehla certifikacia, pripravuje sa všetko pre distribúciu produktov do servisného strediska.

 

Uvedomujeme si že táto situácia Vás dostáva do stavu neistoty, avšak intenzívne pracujeme sme boli schopný uspokojiť Vaše objednávky v čo najskoršom termíne, na základe vzájomnej dohody.

Ďakujeme Vám za dôveru, trpezlivosť a pochopenie.

 


Pokiaľ ste si ešte neobjednali upgrade ERP, alebo novú pokladnicu príďte sa k nám poradime Vám, a pomôžeme z vašim prechodom na systém eKASA.

Vaše včasné objednávky nám pomôžu zabezpečiť plynule objednávky sortimentu a dodávky, aby sme dokázali pre vás dodať požadované množstvo ako aj naplánovať časový priebeh servisných prác pri prechode na system eKASA.

 

Sme lokálne servisné stredisko, máme bohaté skúsenosti pri nasadzovaní registračných pokladníc, fiškálnych tlačiarní a obchodných systémov.
Chceme uplatňovať naše praktické skúsenosti, ktoré sme získali už od roku 1994 pri prvom nasadení pokladníc podľa vyhlášky č.55/1994 Z.z., ako aj z roku 2008 pri prechode na menu Euro a neposlednom rade od roku 2009 pri nasadzovaní fiškálnych pokladníc podľa vyhlášky č.289/2008 Z.z.

Dokážeme Vám pomôcť a poradiť pri výbere Vášho inteligentného riešenia predajného systému eKASA.
Snažíme sa vybrať najlepšie možné riešenie pre evolúciu Vášho predajného miesta, riešenie cenovo prijateľné, technicky spoľahlivé, dostatočné rýchle pri odosielaní dokladov na server finančnej správy ako aj riešenie intuitívne nenáročne pre obsluhu.

 

Trochu veselšie - ako bolo.

 

Naši partneri

 


 

KasCom
 • Pokladnice
 • Fiškálne tlačiarne
 • POS systemy
 • Váhy
 • Snímače čiarového kódu
Naše služby
 • Poradenstvo
 • Inštalácie
 • Optimalizácia
 • Opravy
 • Servisné služby
Kontakty
Pokladne OnLine
KasCom © 2021
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk